IRADIO

Перший Зимовий похід армії УНР. Владлен Мараєв

6 грудня 1919 року в містечку Нова Чортория відбулася нарада Уряду УНР, де було вирішено перейти від фронтової до партизанської війни. Усі частини, які ще подавали ознаки організованого й боєздатного війська (а це десь у межах 5-10 тисяч – порівняйте із майже 100 тисячами на момент приходу Директорії до влади і з понад мільйоном на початку так званої «доби Центральної Ради»), було вирішено відправити у рейд по тилам червоних і білих. Так почався Перший зимовий похід. Тривав він п’ять місяців і в цілому виявився успішним.

На офіційному рівні 6 грудня вважається Днем Збройних Сил України. Але що ж насправді відбулося тоді, майже сто років тому і в наступні п’ять місяців? Що вдалося зробити? Створити "сприятливу картинку" перед переговорами між Петлюрою і Пілсудським, аби показати, що української армії іще на щось стати? Чи це виявилося чимось на кшталт "золотої осені": гарний, яскравий спалах перед згасанням?

Про це ми говоримо в студії "Історичного радіо" з кандидатом історичних наук, провідним науковим співробітником Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України ВЛАДЛЕНОМ МАРАЄВИМ.

Україна-Польща: діалог на важкі теми. Володимир Вятрович

Соціальний портрет вояків УПА. Іван Патриляк

Українська Повстанська Армія - це передусім конкретні люди. Ким вони були? Чим жили? Чим займалися до війни? Яку мали освіту? Як бачили майбутнє України? Про це ми розмовляємо в студії "Історичного радіо" з доктором історичних наук,…

Точка зору. Історія реконструкторського руху. Відтворення подій Листопадового зриву. Олекса Руденко

Напередодні великої реконструкції подій Листопадового зриву. які мали місце рівно сто років тому, до студії "Історичного радіо" завітав знаний діяч української історичної реконструкції, заслужений художник України Олекса Руденко.…